Ср. Тра 22nd, 2024

В Амстердамі “реструктурують” туризм – заявила мер міста, Фемке Халсема. Основну мету оголошено прямо — новий план розвитку туризму спрямований на те, щоб Амстердам перестав вважатися місцем, куди треба їхати “заради сексу та наркотиків”.

З планом, який буде підготовлений, він спрямований на те, щоб Амстердам перетворився з місця, куди можна приїхати для “сексу та наркотиків”, і стати містом, куди приїжджає турист, який хоче побачити гарні музеї та познайомитись із культурою та мистецтвом. Також Амстердам розраховує завдяки новому плану уникнути проблеми Лондона — надмірної дорожнечі, що розвинулася через туристів, і проблеми Венеції — звідки “овертуризм” буквально виселяє місцевих жителів.

За рік до пандемії Амстердам, який прийняв 22 мільйони відвідувачів, також страждав від овертуризму, і особливо — від туристів, які прибували не з найкращими намірами — залучені іміджем міста “вільних вдач”, тобто саме “для сексу та наркотиків”. “Необхідно уникати повернення до ситуації до Covid. Має бути план, заснований на здоровому профілі відвідувачів, який збагачує місто та його мешканців, і економіку, засновану на ньому”, – заявила мер. За її словами, “небажані” туристи все ж таки є меншістю, а туризм — є важливою частиною економіки.

“Нам потрібно вирішити дві проблеми. Перша проблема — це те, що я називаю лондонською проблемою: наше місто стає надто дорогим. Це стає проблемою насамперед для нашого середнього класу — через туристів високо піднімається ціна оренди, люди не можуть платити та їдуть із міста. Нам потрібна соціальна стабільність та контроль за цінами на нерухомість для наших громадян. Друга проблема — венеціанська: люди, які тут мешкають, особливо в центрі міста, через величезний турпотік починають відчувати себе чужими у своєму місті. Нам потрібно знайти новий баланс, щоб забезпечувати комфорт місцевим жителям Амстердама та одночасно вітати міжнародних відвідувачів та туристів”.

Що стосується “комерціалізації” Амстердама на міжнародному рівні з погляду наркотиків та проституції, то думка мера жорстка: це вже неприйнятно. Нагромадження туристів у районі Червоних Ліхтарів призвело до збільшення злочинності у місті. Аналогічно і амстердамські “кавошопи”, куди багато туристів вирушають шукати канабіс — попит зростає, і це також призводить до зростання організованої злочинності. За словами мера, вже у вересні відбудеться засідання міської ради, присвячене забороні продажу канабісу в місті.

Загалом план планується реалізувати до 2025 року. Згідно з ним, економіка туризму має додавати місту цінності та не викликати дискомфорту у місцевих жителів.

By admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *