Пт. Чер 7th, 2024
Болгарія

Правляча коаліція Болгарії оприлюднила плани щодо скасування суперечливого податку на транзит російського газу через її територію, оскільки балканська країна прагне покращити зв’язки з країнами Європейського Союзу та приєднатися до Шенгенської зони безвізових подорожей. Про це повідомляє Bloomberg.

Рішення уряду в жовтні запровадити податок, щоб зменшити прибутки російського ПАТ “Газпром”, викликало занепокоєння щодо високих цін і перебоїв у постачанні газу в південно-східній Європі. Хоча Болгарія ще не стягувала жодних платежів з клієнтів свого мережевого оператора, влада Угорщини назвала це рішення “ворожим кроком” і закликала ЄС провести розслідування щодо цього рішення.

Болгарія внесе зміни до законодавства, щоб скасувати податок, поки не знайде загальноєвропейський підхід до його впровадження, заявили журналістам у понеділок Бойко Борисов і Кирило Петков, колишні прем’єр-міністри, а нині лідери двох найбільших партій країни.

Лідери партій виступали перед тим, як міністри внутрішніх справ країн Центральної та Східної Європи мали зустрітися пізно ввечері в понеділок у Словенії, щоб обговорити Шенгенську зону та боротьбу з нелегальною міграцією. У неділю Австрія запропонувала частково зняти вето на пропозиції Болгарії та сусідньої Румунії, дозволивши відкритий доступ по повітрю за умови, що обидві країни приймуть екстрадованих шукачів притулку.

“Ми не повинні втратити цей шанс через податок”, – сказав Борисов. – “Добросусідські відносини, які завжди були серед наших головних прерогатив, залишаться такими й надалі”.

Софія вже багато років прагне приєднатися до Шенгенської зони, але це рішення потребує схвалення всіх членів ЄС. Нідерланди та Австрія неохоче приймають Болгарію, посилаючись на її проблеми з верховенством права та прикордонним контролем. Пропозиція Австрії має бути обговорена з болгарськими та румунськими міністрами.

“Це крок у правильному напрямку”, – заявив у понеділок журналістам прем’єр-міністр Болгарії Ніколай Денков. – “Але ми не приймемо жодних особливих умов для Болгарії”.

By admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *