Нд. Лип 14th, 2024

Веслонос має дуже своєрідний зовнішній вигляд, названий так через свою подовжену форму голови, яка може діяти як сенсорний орган. Назва роду paddlefish, Polydon, походить від грецького слова, що означає “багато зубів”. Ця велика риба буває сірого або синьо-чорного кольору, не має луски і має глибоко роздвоєний хвіст, як акулячий. Самці зазвичай більші, ніж самки. Веслонос за вагою досягає 90 кг, а в довжину – до 2,5 метрів.

Вона є однією з небагатьох прісноводних риб, які харчуються шляхом поїдання планктону з водойми. Планктон він видобуває плаваючи по воді з опущеною нижньою щелепою, а бічні частини голови роздуті, що дозволяє фільтрувати корм і провітрювати з’ябра одночасно. Велика морда покрита електро рецепторами, використовуваними для збору інформації про навколишнє середовище, включаючи виявлення жертви. У тому числі в його раціон входять різні дрібні комахи. Ловити рибу необхідно на вудку, використовуючи гачки двійники.

Піковий сезон розмноження у неї відбувається навесні, протягом якого великі косяки веслоноса мігрують вгору за течією і збираються в певних місцях розмноження для нересту. Нерест, вимагає дуже специфічних екологічних вимог і тому зазвичай відбувається тільки раз в два – три роки. В середньому самки можуть відкладати від 300 000 до 600 000 ікринок. Чоловічі особини досягають статевої зрілості приблизно в 7 років, самки – в 9-10. Ці відносно довгоживучі риби можуть прожити до 55 років, хоча середня тривалість життя становить близько 20-30 років.

Житла риби веслонос

В даний час в 22 штатах США, які є частиною басейну річки Міссісіпі, включаючи річку Міссурі в Монтані, річку Огайо і їх основних притоках.

У минулому веслонос сильно постраждав від легальної і незаконної риболовлі на нього, завдяки її цінному м’ясу й ікрі. Однак цьому виду також загрожує небезпека і від руйнування місця існування і зміни річок в результаті гребель по всьому басейну річки Міссісіпі. Греблі ліквідували традиційні місця нерестовища. Крім того, розвиток сільського господарства вздовж більшої частини річок Міссурі, Огайо і Міссісіпі і їхні приток збільшили ерозію ґрунтів, а добрива та пестициди – потрапляли в ці річки.

Веслонос в основному ловлять за допомогою фідера або ж на донну вудку. Приманка використовується з місця існування цієї риби, в основному тваринного походження, різного роду – личинки, дощові черв’яки і т.д.

By admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *