Пн. Гру 11th, 2023

Під час польоту туристи часто помічають, що їм подають каламутну воду чи каламутний чай. За словами стюардеси на форумі Reddit, це насправді досить поширене явище і часто змушує пасажирів ставити питання: “Чи безпечно це пити”.

Експерт пояснила, що вода в літаку може здаватися каламутною, оскільки вона надходить із резервуару для води. “Всі запитують про воду та про те, чи безпечно її пити. Уточнюю, що резервуари регулярно очищаються, але це залежить від того, що ви маєте на увазі під словом “регулярно”. Наші працюють максимум тиждень, перш ніж їх очищають. Це елементарна гігієна та безпека. Також у наші бойлери вбудовані фільтри перед наливанням чаю чи кави. Я бачла, як люди не хочуть пити воду, бо вона здається каламутною. Але ця каламутність не пов’язана з водою, а пов’язана із тиском повітря. Якщо ви постукаєте по стінці пляшки або чашки, бульбашки швидко розсіються”, – пояснила вона.

За словами співробітника водоочищення, що залишив коментар у темі, каламутний зовнішній вигляд води та чай в основному пояснюється сумішшю кисню та азоту у воді: “Вода на рівні землі розчиняє близько 10 частин на мільйон кисню та трохи азоту з повітря. Під час польоту літака вода починає нагріватись, особливо коли її наливають у склянки для вживання. Коли вода стає теплішою, а також перемішується, розчинений кисень виходить із розчину і робить воду каламутною. Якщо ви залишите воду на деякий час, бульбашки кисню зіллються, і вода стане прозорою, деякі бульбашки будуть видні на бічній поверхні склянки”.

В основному водопровідна вода на рейсах використовується для приготування гарячих напоїв, а холодна або питна вода кімнатної температури подається в пляшках. Гігієна має вирішальне значення на борту літака, і авіакомпанії повинні дотримуватися суворих правил про те, як часто дезінфікують системи водопостачання. Так, після пандемії коронавірусу багато авіакомпаній посилили процедуру збирання на борту.

Раніше наукове дослідження 2019 показало, що пасажирам слід уникати вживання водопровідної води в літаках через те, що часто виявляється, що вода в літаках містить шкідливі бактерії. Згідно з спостереженням вчених, авіаперевізники зобов’язані дезінфікувати та промивати кожен резервуар для води у літаку чотири рази на рік. Це не стосується авіакомпаній, які вважають за краще перевіряти свої резервуари щомісяця – для них дезінфекція та промивка баків обов’язкова лише один раз на рік.

By admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *