Ср. Тра 22nd, 2024

Влада Індонезії ухвалила рішення не закривати острів Комодо, на якому мешкають найбільші ящери в світі, як планувалося раніше. Однак вартість відвідування національного парку, який є об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО, істотно зросте.

Закрити острів планувалося з січня 2020 року на рік для того, щоб туризм не заважав процесам спарювання й розмноження тварин, повідомляє BBC.

Однак зараз міністерство охорони довкілля Індонезії та місцева влада дійшли висновку, що закривати острів не будуть, а запровадять абонементи на відвідування вартістю 1000 доларів. Водночас їх буде два види: преміум-гості зможуть відвідувати сам острів Комодо, а решта – інші острови в національному парку, де також живуть варани.

Наразі туристи платять близько 10 доларів за в’їзд на острів.

Крім того, повідомляється, що посиляться заходи щодо захисту драконів. Зокрема, діятимуть більш суворі правила руху круїзних лайнерів. До того ж обмежать кількість людей, що живуть на Комодо, яких також долучать до процесу збереження тварин.

“У селищі буде більше освітніх програм, щоб громада стала повноцінною частиною зусиль зі збереження тварин”, – заявив прессекретар місцевого губернатора Маріус Джеламу.

Комодські дракони – найбільші в світі ящірки. Вони можуть сягати до 3 м завдовжки, мають гострі зуби й отруйний укус. Більшість з них – близько 1700 – живуть на острові Комодо, і ще близько 1000 живуть на Рінчі, іншому острові в національному парку.

By admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *