Ср. Тра 29th, 2024
У Китаї дозволили перевозити людей на аеротаксі

Китай став першою країною у світі, яка офіційно схвалила комерційні пасажирські перевезення на безпілотних аеротаксі. Дозвіл отримав стартап EHang, який розробив літаючий автомобіль EH216-S.

Прототип цього апарату піднявся у небо ще 2017 року. З того часу компанія провела близько 40 тисяч тестових польотів. Під час випробувань із людьми на борту не сталося жодної аварійної ситуації, зазначили розробники.

EH216-S являє собою електричний октокоптер із двомісною капсулою. Обидва сидіння призначені для пасажирів – пілот на борту не потрібний. Злітає і сідає він вертикально. Одного заряду вистачає лише на 20 хвилин польоту, тому пристрій поки що не розрахований на тривалі відстані. Проте короткі подорожі можуть проходити з вітерцем — на швидкості до 135 км/год.

Точних термінів запуску аеротаксі в Китаї поки що не називають. Генеральний директор EHang Хуачжі Ху лише повідомив, що через рік компанія планує почати виходити на інші ринки.

“Приблизно через п’ять років літаючі автомобілі можуть стати звичайним явищем у всіх великих містах світу”, – сказав Хуачжі Ху.

By admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *