Сб. Чер 15th, 2024
SITA

Восени 2023 року рФ відключать від швейцарської системи SITA, яка займає близько 90% ринку цивільної авіації і використовується для обміну інформацією, у тому числі між авіакомпаніями та аеропортами. Про це перевізники повідомили російське видання РБК.

Восени 2023 року рФ відключать від каналів, які належать глобальному провайдеру послуг для цивільної авіації, швейцарській компанії Societe Internationale de Telecommunication Aeronautiqes (SITA). У зв’язку з цим авіакомпанії, які виконують рейси між рФ та іншими країнами, вже восени можуть зіткнутися зі складнощами у забезпеченні таких перельотів.

SITA, зокрема, займається розробкою систем бронювання, електронних посадкових, багажних систем та інших авіаційних IT-послуг. У травні 2023 року компанія попередила, що піде з російського ринку. Канал SITA називають “авіаційним SWIFT”, адже сервіс є традиційним та поширеним інструментом у світовій цивільній авіації для обміну інформацією, у тому числі між авіакомпаніями та аеропортами.

З’ясувалося, що вже восени російські авіакомпанії буде відключено від SITA. Тобто перевізники з РФ втратять доступ до технології, яка використовуються на 90% усіх міжнародних авіарейсів у світі.

Зокрема, російські перевізники більше не зможуть передавати через шлюзи SITA дані про рейси, пасажирів та багаж в інформаційні системи міжнародних аеропортів. У свою чергу, іноземні перевізники залишаться без звичного каналу SITA для обміну даними з інформаційними системами російських аеропортів.

SITA надає ІТ та телекомунікаційні послуги в галузі повітряного транспорту. Компанія має 400 членів та 2800 клієнтів по всьому світу, що може скласти 90% світового авіаперевезення. В усьому світі майже кожен пасажирський рейс виконується завдяки технології SITA.

В мінтрансі рФ запевняють, що до того часу встигнуть перейти на “альтернативні канали зв’язку”.

By admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *