Нд. Лип 14th, 2024

У Римі, вперше за 300 років, можна побачити Святі сходи з палацу Понтія Пилата, якими, за переказами, піднімався Ісус Христос на суд до римського правителя у день страти, без дерев’яного накриття, яке зняли, щоб провести реставрацію. Без нього вони будуть до 9 червня.

Святі сходи привезла до Рима з Палестини рівноапостольна Олена, матір імператора Костянтина. Храм, де вони розташовуються, називається “Церква Святих сходів”.

“У 1723 році 28 мармурових сходинок обшили деревом, щоб оберігати їх від поступового стирання, — каже Володимир Шутяк, працівник паломницького центру. — Щоправда, залишили невеликі отвори, через які вірні торкались оригінальних сходинок. До речі, у 1589 році архітектор Домініко Фонтана, за дорученням папи Сікста V, додав до цих 28-ти сходинок ще чотири”.

За останніми канонами Церкви, після сповіді й причастя, піднявшись на колінах Святими сходами, вірні можуть отримати повний відпуст гріхів у кожну п’ятницю Великого посту. Особливо вшановують 11-ту сходинку. На ній Ісус упав, зламав коліно і пролив кров.

Після завершення реставраційних робіт Святі сходи знову накриють дерев’яним настилом.

By admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *