Ср. Тра 22nd, 2024

Низка аерокосмічних компаній працюють над тим, щоб зробити космос доступним для туристів. Крім відомих у всьому світі Boeing, SpaceX і Blue Origin, цим займаються ще деякі фірми.

Так, каліфорнійська компанія Gateway Foundation планує побудувати величезну космічну станцію, здатну вмістити понад 400 осіб, включаючи туристів, дослідників, лікарів і домробітниць. ЇЇ архітектор Тім Алатерре заявив, що мета полягала в тому, щоб зробити станцію “доступною для звичайної людини”.

“Таким чином, хтось може накопичити гроші і поїхати у відпустку до Сполучених Штатів, або вони можуть накопичити гроші і відправитися у відпустку в космос”, – сказав він.

“Сьогодні це звучить якось божевільно, тому що це ще не реальність”, — сказав засновник американської аерокосмічної компанії Orion Span Френк Бангер, яка також планує вивезти туристів у космос.

За його словами, у 2024 році компанія планує розмістити перших гостей на своїй станції Aurora — космічному кораблі в формі капсули розміром з приватний літак. У супроводі члена екіпажу на станції зможуть перебувати 12 днів до п’яти пасажирів, які мають заплатити за це не менше 9,5 мільйона доларів кожен.

За словами Бангера, на орбіті гості братимуть участь в наукових експериментах, зможуть насолодитися сходом та заходом Сонця 16 разів на день та грати в настільний теніс в умовах невагомості. Він додав, що близько 30 осіб вже внесли депозит у розмірі 80 000 доларів, щоб забронювати місце.

Життя поза Землею регулюється Договором про космос 1967 року, який забороняє країнам претендувати на космічні і небесні тіла для себе, але дозволяє їх використання в мирних цілях, відкриваючи двері для експлуатації бізнесу.

За словами професорки космічного права в Лейденському університеті в Нідерландах Тані Массон-Цваан, фірмам буде потрібен дозвіл від держави, зазвичай тієї, у якій вони зареєстровані, для запуску готелю в космосі.

By admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *