Главная » Полезно знать туристу » 10.04.2019

Що варто знати про кальян: історія виникнення кальяну


У той час як куріння кальяну було введено в США в 1960-х роках, ця древня практика тільки недавно почала ставати популярною в нашій країні. За останні п'ять-сім років кальян-бари стали з'являтися майже всюди, стаючи новим соціальним середовищем. На відміну від куріння сигарет, кальян вважається громадською діяльністю, яка покликана стимулювати не тільки дискусію, але і розуміння. На сьогоднішній день, кальяни можуть бути хорошим подарунком на день народження або інше свято для справжнього цінителя.

Кальян спочатку зародився на північному заході Індії і незабаром пробився до Туреччини близько 500 років тому. Він піднявся до слави під владою Османської імперії за часів Мурата V в 1623-1640 роках. Турецький вищий клас дуже любив кальян і сприяв збільшенню його популярності на Близькому Сході. Тож не дивно, що турки дуже шанобливо ставляться до даного процесу, адже вважається, що куріння кальяну - це майже священний обряд. Його часто курили після королівських обідів і дипломатичних зустрічей. Він навіть став свого роду статусним символом, і багато султанів отримували екзотичні кальяни зі своїми портретами.

На Близькому Сході кальяни називають наргіле, перське слово для кокоса, так як вони спочатку були зроблені з шкаралупи кокоса. Наргіле складається з чотирьох частин:

  1. мундштук;
  2. верхньої частини наргіле;
  3. трубки;
  4. тіла труби, яке заповнюється водою.

Слово "кальян" з'явилося, коли кальяни стали виготовляти зі скла і насправді відноситься до скляної основи, а не до тютюну.

Сьогодні кальян-бари - це громадські місця, де багато людей збираються разом, щоб обговорити політику і місцеві події. Ісмет Ертеп з Туреччини одного разу сказав, що "сигарети для нервових людей, конкурентоспроможних людей, людей в бігах. Коли ти куриш наргіле, у тебе є час подумати. Це вчить вас терпінню. Курці наргіле мають набагато більш збалансований підхід до життя, ніж курці сигарет." Саме ця філософія керує багатьма сучасними любителями кальяну.
Читайте также


avatar